Narum Twaróg + N | 5 SASZETEK
Cena:38,90PLN
Ilość [szt.]:
Dostępność:Dużo na magazynie

Narum Twaróg + N - wysokiej jakości zakwaska do zrobienia domowego twarożku

Skład:
Jedno opakowanie zawiera 1 jednostkę suchego fermentu w celu przygotowania twarogu z 1 litra mleka.

Właściwości:
Twaróg jest produktem kwasu mlekowego przygotowanym przez fermentację mleka z bakteriami kwasu mlekowego:
 • Lactobacillus acidophilus Er-2 szczep 317/402 Narine,
 • Lactobacillus delbruckii subsp. Bulgaricus,
 • Streptococcus thermophilus st.5,
 • Lactococcus lactis subsp. lactis,
 • Lactococcus lactis subsp. cremoris.

Sposób przygotowania:

 1. Ważnym warunkiem przygotowania produktu wysokiej jakości są czyste naczynia. Wszystkie naczynia do przygotowania twarogu należy wyparzyć w gorącej wodzie lub w piekarniku.
 2. 1L mleka gotować przez kilka minut i schłodzić do 30-35°C.
 3. Rozpuścić zawartość jednej saszetki w 50 ml gotowanej i schłodzonej do 30-35°C wodzie. Dodać do schłodzonego mleka (1L), dobrze wymieszać.
 4. W celu późniejszego dojrzewania, wlać mieszaninę mleka z fermentatem do garnka, przykryć płócienną chustą i zapewnić stałą temperaturę 30-35°C przez 12 godzin.
 5. Uzyskany skrzep pokroić na kostkę o wymiarach około 2x2 cm, a następnie podgrzać na małym ogniu -temperatura skrzepu powinna podnosić się nie szybciej niż 1°C na 2 minuty, aż do osiągnięcia 38°C. W czasie podgrzewania skrzep należy delikatnie mieszać drewnianą łyżką.
 6. Po tym czasie przez 5-7 minut mieszać aż zacznie pojawiać się serwatka. Następnie wyrzucić w durszlak lub chustę, przecedzić. Twarożek jest gotowy. Można go ucisnąć do uzyskania właściwego kształtu.
Warunki przechowywania:
Zakwaska powinna być przechowywana w suchym, ciemnym miejscu w temperaturze nie wyższej niż + 8°C, do 2 tygodni w temperaturze do + 30°C.
Technologia opakowania oraz specjalny proces produkcji gwarantuje zachowanie żywotności  bakterii probiotycznych oraz ich odpowiedniej dawki w trakcie transportu poza warunkami chłodniczymi.

Okres przydatności do zużycia:
2 lata

Masa netto: 5g