Narum

Linia Narum to preparaty w kapsułkach, w których dodatkiem do Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine są składniki mineralne, owocowe, ziołowe i warzywne.

Owoce, warzywa i zioła wykorzystywane do produkcji są uprawiane i zbierane w Armenii. Wysoko w górach, w skąpanej w słońcu przez 250 dni w roku dolinie Ararat. Tereny te, wolne od toksycznego powietrza i chemikaliów, znane są w świecie z długowieczności ich mieszkańców. Owoce i warzywa uprawiane są tu na bogatej w witaminy, minerały i inne ważne składniki odżywcze glebie wulkanicznej. Najwyższą ich jakość uzyskujemy dzięki powolnemu, naturalnemu wzrostowi, aż do osiągnięcia pełnej dojrzałości, co zapewnia maksymalną ilość korzystnych składników odżywczych.
Zbiory dostarczone nam przez miejscowych rolników są liofilizowane. To wyjątkowa metoda miękkiego suszenia, w której owoce, warzywa lub zioła są zamrażane, a następnie umieszczane w komorze próżniowej. Woda usuwana jest z nich przechodząc w fazę płynną, poprzez sublimację lodu, czyli zamienianie go w parę. Wszystkie niezbędne składniki odżywcze: witaminy, minerały, przeciwutleniacze, błonnik pokarmowy i fitonutrienty zostają w pełni zachowane. Następnie na podłożu z liofilizatu namnażane są bakterie Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine. Metoda ta sprawia, że poszczególne dodatki metabolizowane są do formy mleczanu (najlepiej przyswajalnej przez komórki organizmu), co gwarantuje ich natychmiastową wchłanialność a także kilkukrotnie zwiększa przyswajanie składników odżywczych zawartych w liofilizacie danego owocu lub warzywa. Dodatkowo liofilizacja przedłuża okres przydatności do spożycia produktu bez konieczności dodawania konserwantów.