MUMIO – GÓRSKA KREW

Dodano:2021-03-18

Uważa się, że mumio to wysięk lub żywica którą można znaleźć tylko w niektórych jaskiniach lub szczelinach skalnych, na wysokościach 2000-5000 m n.p.m. W miejscach tych, od tysięcy lat, swoje gniazda miały m.in. pszczoły. Można by z dużym prawdopodobieństwem określić mumio jako koncentrację skamieniałego miodu, obumarłych pszczół, pszczelich gniazd i wosku, które przez długi czas przenikały przez skały pod wpływem wody źródlanej. W efekcie powstaje żywicopodobna substancja, bogata w minerały (szczególnie krzemionkę), bardzo rzadko występujące aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe. Inne źródła podają, że Mumio powstaje prawdopodobnie jako produkt procesu obumierania materii organicznej: szczątków roślin, alg czy porostów, dostających się w zakamarki skał górskich.

Pierwotny, oryginalny surowiec nie ma znaczenia. Liczy się to, że podlegał przetwarzaniu w warunkach górskich przez setki lat. Średni wiek mumio – jak określają naukowcy – wynosi 700-900 lat.

Mumio występuje w szczególności w górach Kaukazu, Ałtaj oraz Tybetu.

Wszystko zaczęło się od przypadku, gdyż pierwsze efekty stosowania mumio zauważyli myśliwi oraz tropiciele. Na podstawie obserwacji zwierzyny górskiej stwierdzili, że chore i ranne zwierzęta wykorzystywały mumio do zwalczania istniejących problemów.

Pierwsze wzmianki o wykorzystaniu mumio w medycynie znajdują się już w literaturze starożytnych, a w szczególności: Chin, Mongolii, Tybetu, Persji, Azji i innych krajów Wschodu.

Oryginalne mumio przyjmuje formę czarnej masy o intensywnym, ciężkim zapachu i gorzkim smaku, a swoim wyglądem przypomina nieco żywicę.

Mumio pozyskiwane jest z górskich ubytków skalnych oraz szczelin, z których w naturalny sposób wypływa. Z tego też powodu często nazywane jest górską krwią lub łzami skał.

Wyróżnia się unikalnym składem chemicznym, zmiennym w zależności od regionu pochodzenia – zawiera  przynajmniej 8o wyselekcjonowanych przez naturę komponentów: pierwiastków, makro i mikro elementów, różnych tlenków metali, aminokwasów, alkaloidów, witamin, olejków eterycznych, a także jad pszczeli i substancje balsamiczne – wszystko to zgromadzone w jednej substancji, a każdy ze składników dodatnio wpływa na procesy życiowe człowieka.


Mumio ma właściwości biostymulujące, odżywcze, gojące, regenerujące, przeciwbólowe, antywirusowe, bakteriobójcze i antyoksydacyjne.

Mumio to „cud natury” o bardzo silnym działaniu wzmacniającym. Jest niezwykle cenne dla sportowców, jak również ludzi starszych, przemęczonych, osłabionych i wyczerpanych. W Mumio zawarta jest moc i siła gór, która przenika nasze ciało oraz wypełnia je energią.
  • Mumio ałtajskie warto docenić za właściwości oczyszczające organizm ze szkodliwych toksyn. Ważną rolę odgrywają tu kwasy huminowe, które aktywują mechanizmy obronne układu odpornościowego. Kwasy huminowe wykazują też skłonność wiązania metali ciężkich i usuwania ich z organizmu, co zapobiega ciężkim zatruciom oraz mutacjom. Mumio pomaga w regeneracji komórek organizmu, jak również działa antywirusowo oraz antybakteryjnie. Substancja ta zwalcza uczucie senności, stresu i braku energii. Mumio polecane jest alergikom, ponieważ nie tylko łagodzi objawy, ale też eliminuje reakcje alergiczne.
  • Mumio stosuje się także w leczeniu osteoporozy oraz w rekonwalescencji po złamaniach kości i skręceniach stawów. Aktywuje metabolizm białkowo-mineralny w tkance, która buduje kości, dzięki czemu znacznie przyspiesza jej gojenie oraz zrost. O mumio bardzo dużo mówi się w kontekście suplementów diety o działaniu przeciwbólowym. Mumio w głównej mierze zwalcza bóle o pochodzeniu zwyrodnieniowym, reumatycznym oraz bóle stawów. Wszystko to dzięki właściwościom zwiększającym przyswajalność wapnia.
  • Dzięki substancjom zawartym w mumio nasza skóra, włosy i paznokcie pozostaną zdrowe, gładkie i piękne. Dodatkowo będą wzmocnione i odpowiednio odżywione. Mumio powstrzymuje działanie wolnych rodników, a więc opóźnia procesy starzenia się skóry. Mumio stymuluje regeneracje skóry i jest niezastąpiony w walce z grzybicą czy łuszczycą.
  • Mumio okazuje się też być remedium na objawy choroby Alzheimera. Nie jest w stanie całkowicie jej wyleczyć, ale znacznie opóźnia jej przebieg i łagodzi objawy.
  • Mumio wspomaga trawienie i usprawnia pracę jelit, stabilizuje poziom enzymów wątrobowych, eliminując biegunkę i problemy trawienne. Może być stosowane także w chorobie wrzodowej. Wykazano, że zawarty w mumio kwas fulwowy zmniejsza wydzielanie pepsyny - czynnika drażniącego żołądek i przyczyniającego się do powstawania wrzodów. Wspomaga metabolizm tłuszczów i cukrów, pomaga znormalizować masę ciała.
  • Mumio jest także potencjalnym środkiem wzmacniającym płodność, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Regularne stosowanie mumio może spowodować wzrost estrogenów u pań i poprawić jakość nasienia u panów. Z badań naukowców z Południowej Korei na szczurach wynika, że mumio stymuluje proces spermatogenezy, czyli powstawania plemników.

WEJDŹ Z NAMI DO ŚWIATA BIOTECHNOLOGII ACIDOFILNEJ.
Poznaj połączenie wielowiekowej tradycji z najnowszą technologią.
Matsun Lactobacterium mazuni "Karine" Str.2 zawierają naturalny bukiet bakterii, które żyją ze sobą w symbiozie. W jego skład wchodzi 19 szczepów probiotycznych pochodzących z górskich rejonów Armenii i znanych już od 5 tys. lat ze swoich prozdrowotnych właściwości. Bakterie Matsuna namnażają się na liofilizowanym mumio, dzięki czemu doprowadzają do jego fermentacji i rozłożenia do formy mleczanu, czyli najlepiej przyswajalnej formy dla komórek organizmu. W trakcie fermentacji dobroczynne składniki zawarte w mumio przedostają się do błony cytoplazmatycznej bakterii "Karine", są łatwo przenoszone do przewodu pokarmowego człowieka i stają się bardziej dostępne i łatwo przyswajalne przez organizm. Mumio pobudza również aktywność pałeczek kwasu mlekowego i bakterii bifido. Dzięki formie mleczanowej wszystkie mikro i makro elementy zawarte w Mumio są możliwie najlepiej przyswajalne, a nasz organizm wykorzysta maksymalną ich ilość.